top of page

SHALENNYY &CO. SHIPYARD

КАНОЕ

Ми раді представити вам традиційне індіанське каное, побудоване командою "S&Co. SHIPYARD" при використанні Канадської технології. В аспект технології входить тонко розпиляна, надалі відфрезерована деревина вищого ґатунку, покрита з обох боків склотканкою та епоксидним складом, що надає човну гарного зовнішнього вигляду, легкості та міцності. Витончена форма човна дає можливість весляру долати великі відстані з неймовірною швидкістю, при цьому витрачаючи набагато менше сил, ніж на будь-якому іншому веселому плавзасобі.

            Вже багато сотень років каное є головним засобом пересування мешканців Північної Америки та Канади. У давні віки каное служило єдиним засобом пересування по воді для торгівлі, полювання та риболовлі.

Завдяки великому досвіду нашої компанії, яка виробляє елітні різьблені меблі, наше каное є не тільки плавзасобом, але й красивим інтер'єрним предметом, який з легкістю може прикрасити вашу вітальню або бутік.

РАННЯ ІСТОРІЯ КАНОЕ

Каное (англ. canoe, від ісп. canoa – човен; запозичення з мови карибських індіанців) – універсальна назва для невключених маломірних гребних суден (човнів) різних народів.

Одне з найдавніших відомих каное у світі — дуфунське каное, що виявлене біля селища Дуфуна в Нігерії і на даний момент зберігається в Даматуру, столиці штату Йобе. Воно датується 6000-6500 р. до н. е. і є найстарішим виявленим човном в Африці і третім найстарішим човном у світі.

Характерною особливістю є спосіб веслування - вона здійснюється лопатоподібним однолопатевим веслом, яким також проводиться і рулювання шляхом повороту весла у воді і зміною його траєкторії в кінці гребка. Веслярі в каное розташовуються сидячи на дні човна або сидіннях-банках. 

Каное було одним з перших човнів, що використовувався людиною. Ідея каное-довбанки могла бути викликана видом стовбура дерева, що пливе у воді. До появи у людини інструментів, що дозволяли надати стовбуру форму човна і видовбати в ньому заглиблення для розміщення гребця та вантажу, в якості плавзасобу використовувались плоти, зв'язані з декількох необроблених стовбурів дерев.

bottom of page